«Самопоміч» - найкращі друзі популістів?

Поява у парламенті та Київраді партії «Самопоміч» давала киянам надію на те, що нарешті з’явилися сили, які захищають середній клас. Саме таким захисником сприймається львівський мер Садовий, власник політичної «франшизи» у столиці.

Але за рік роботи молода партія розчарувала багатьох. Депутати «Самопомічі» просто-таки змагаються у стрибках по граблях, повторюючи помилки популістів «Батьківщини» і комуністів. Стратегію «Самопоміч» обрала нехитру: оскільки на носі місцеві вибори, то вони з’являються на всіх протестних акціях, де збирається більше трьох осіб, і намагаються «очолити маси». Це просто таки Юлія Тимошенко-2. Під свої гасла зібрати людей складніше, то давайте прийдемо вже туди, де народ зібрався.

У результаті з’являються такі дивовижні акції, як допомога киянам у написанні заяв до суду для скасування нових тарифів на метро. Тарифи – це болюче питання для кожного, але будь-яка людина розуміє, що такі акції - це маячня. Ймовірність скасування тарифів – 0,0%. Обґрунтування для скасування примітивне, явно розраховане на легкий програш киян у суді. Але кого цікавить результат? Акція широко рекламується, щоб люди зафіксували: Київрада погана, а «Самопоміч» свята, «Самопоміч» проти нових тарифів, але їм «не дають працювати» (як Тимошенко) і «от якби в їхньої партії була більшість, вони б могли впливати на тарифи» (Симоненко так тролив кожен річний бюджет).

Можливо, інший привід і не буде здаватися таким значущим, але допомога «Самопомічі» дісталася і нашого мікрорайону. Багато місяців ми ведемо дискусії про будівництво садочку біля нашої школи на Позняках. Додавили забудовника, він змінив свій перший план. Замість трьох будинків будуватиме один, замість вбудованих кімнат для дошкільного закладу на 160 місць побудує окремий садок на 220 місць. Жодної бюджетної копійки цей проект не передбачає. А значить, садок може відкритися уже за рік.

Перемовини і торги йдуть складно. І ось, на початку осені приїжджає на мітинг депутат від «Самопомічі», який заявляє буквально наступне: «Громадяни, не хвилюйтеся! Забудову зупинимо, а на цьому місці побудуємо садок за кошти бюджету Києва. Нам кажуть, що грошей нема? Та це питання честі для нас, як депутатів Київради, вибити кошти. Не переживайте, місто знайде гроші, довірте цю роботу нам». Мітинг висвітлює телеканал Садового, широкий піар і сльози в очах – нарешті ми дочекалися тих, хто говорить те, що ми хочемо почути.

На цій оптимістичній ноті ми попрощалися і почали чекати на новини. Проходить місяць, другий. Приймають бюджет Києва. Наші громадські активісти шлють запит в бюджетну комісію. Відповідь очікувана: бюджетом на 2015 рік грошей на дитячий садок на Позняках не передбачено. Тут, звісно, можемо згадати, що «Самопомічі» якісь вороги «не дають працювати». Але відповідь з Київради збиває нас з ніг: жоден депутат Київради не подавав у 2014 році пропозицію щодо виділення коштів з міського бюджету на будівництво садка на Позняках. Тобто, на мітингу виступили – і навіть листа не написали!

Настав лютий. Місцеві вибори все ближче. І ось, сайт телеканалу Садового повідомляє нам про серйозну проблему з дитсадками в Києві загалом і на Позняках зокрема. І що депутати «Самопомічі» налаштовані рішуче, бо вони будуть подавати свої пропозиції і вимагати грошей з бюджету Києва на будівництво аж двох садків. При цьому, як ми знаємо, бюджет Києва на 2015 рік вже затверджений. Іще один рік, як мінімум, наші діти без садочка. Реклама боротьби «Самопомічі» за дошкільні заклади, очевидно, буде крутитися весь 2015 рік. Вірніше, до кінця жовтня 2015 року, поки буде йти передвиборча кампанія – Позняки район густо населений, багато сімей з дітьми. Результат передбачається такий самий, як зі скасуванням тарифів на метро. Бюджет на 2016 рік будуть ухвалювати вже після виборів, тож наслідки «боротьби за садки» на виборах будуть ще не відомі. А для популістів більшого й не треба. Що буде після них? Та хоч потоп. Чекаємо на нові геніальні «ініціативи». Справа комуністів живе і процвітає навіть у львівській «франшизі».