Російські ЗМІ показали фейковий сюжет про Україну до річниці Євромайдану

До п'ятої річниці Євромайдану російський «Перший канал» показав фейковий сюжет про Україну, але зняли у ньому білоруса. Про це у своєму блозі написав Ілля Варламов. 

За його словами, «Перший канал» показав сюжет, головним героєм якого став юнак Кирилом Чубенко, який начебто був учасником Євромайдану.  

У сюжеті не пояснювали, де Кирило живе і чим займається. На відео хлопець обіймає кота і розповідає, що він зараз замерзає, і все це через Євромайдан. 

«Нічого мені особисто не дав Євромайдан. Ось, подивіться, де ми опинилися. Потрібно було дивитися в майбутнє, а ми в майбутньому залишилися без тепла, з дорогою енергією, і незрозуміло, коли все це закінчиться. Як пережити зиму, як дітей відправляти в школу ?», — обурювався молодий чоловік. 

 

Проте згодом з'явилася інформація, що героєм сюжету є не Кирил Чубенко, а громадянин Білорусі Віталій Юрченко, який на даний момент живе у Мінську. Повідомляється, що до 2015 року Юрченко навчався на денному відділенні Білоруського державного університету та жодним чином не міг у цей проживати в Україні. 

Знайомі хлопця з ВК та Facebook підтвердили, що його звуть саме Віталій Юрченко і проживає чоловік у Мінську. Під ім'ям «Кирило Чубенко» у соцмережах ВК та Facebook не знайшлося жодної людини, яка була б схожа не героя сюжету.

Раніше ми писали, що з України видворили російських пропагандистів.