РПЦ в Україні закликала Константинополь скасувати томос

Російська православна церква в Україні (колишня Українська православна церква Московського патріархату) просить Константинопольський патріархат і Вселенського патріарха Варфоломія відкликати томос про автокефалію. Про це йдеться в заяві Священного синоду РПЦУ на сайті інформаційно-просвітницького відділу РПЦУ.

На думку представників РПЦУ, надання томосу завдало великої шкоди українському православ’ю, а «плодами Томосу стали насильство, конфлікти, протистояння, сльози і страждання віруючих Української православної церкви».

«Насильство, дискримінація й порушення прав віруючих Української православної церкви вже потрапили у поле зору міжнародних правозахисних організацій, — говориться в заяві. — Насильство, захоплення наших храмів та інші протиправні дії не приведуть до церковної єдності в Україні. Це помилковий шлях і потрібно мати мужність визнати цю помилку».

Крім того, представники РПЦУ звернулися до української влади з проханням «припинити штучне ініціювання зміни підпорядкованості парафій», не втручатися в церковні справи і скасувати вимоги Закону України № 2673-VIII від 17.01.2019 року про перейменування Української православної церкви.

«Просимо державну владу не втручатися в церковні справи, своїми діями не сприяти розпалюванню релігійної ворожнечі, скасувати вимоги Закону України №2673-VIII від 17.01.2019 року про перейменування Української православної церкви як антиконституційні та такі, що суперечать нормам українського і міжнародного законодавства та базовим принципам прав і свобод людини, а також не сприяти рейдерському захопленню парафій нашої Церкви шляхом незаконної їх перереєстрації», — написано в заяві.

Раніше повідомлялося, що Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП.