Росія використала 95% тактичних груп і зазнає втрат усюди — Данілов
Фото: facebook.com/danilov.oleksiy

Командування російських окупантів вже використало близька 95% підготовлених до вторгнення в Україну батальйонно-тактичних груп і продовжує зазнавати значних втрат. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, зараз окупанти зазнають суттєвих втрат на всіх операційних напрямках — Поліському, Сіверському, Слобожанському, Таврійському і в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил. Українські військові та сили тероборони перехопили тактичну ініціативу, але ворог не полишає планів щодо оточення Києва, Харкова та щодо виходу на адміністративні межі Луганської та Донецької областей. 

"При цьому російське окупаційне командування вже використало не менше 95% підготовлених БТГр і потребує термінового підтягування резерву. Жорнова ЗСУ, ТРО та інших силових підрозділів щодо перемелювання різноманітних Z, V, A та іншого російського окупаційного матеріалу працюють ефективно і вправно. Усвідомлюючи слабкість власних позицій і з метою виграти час для передислокації і оновлення, ворог наносить інтенсивні авіаційні та ракетно-артилерійські удари по військових та цивільних об’єктах", — написав Данілов.

Він додав, що цієї ночі путінський режим поставив світ перед загрозою глобальної катастрофи, коли російські війська обстріляли територію Запорізької АЕС. Внаслідок обстрілу на станції зайнялася пожежа, яку вдалося загасити бійцям ДСНС.

"Все це — наслідок неспроможності Кремля досягнути своїх цілей в Україні військовими методами, що призвело до санкціонування путіним методів неприховано терористичних.  Про це свідчить, зокрема, використання санітарних автомобілів із символікою Червоного Хреста для перевезення озброєння і боєприпасів; перевдягнення насамперед російськими силами спеціальних операцій та десанту в українську військову форму, обстріли мирних районів, міст і сіл. Тому для всієї російської верхівки Гаага наближається все швидше й невідворотно", — підсумував секретар РНБО.

За його словами, зараз "гарячим" залишається Південний напрямок, на якому окупанти концентрують свої ресурси для активних дій, щоб спробувати оточити Одесу. Данілов запевнив, що українське військо готове дати відсіч окупантам та знищити їх, де б вони не знаходились.

Російське вторгнення в Україну (4 березня)