В КМДА показали, як зараз виглядає пам’ятка архітектури — "Літаюча тарілка" Флоріана Юр’єва.
Про це йдеться на Офіційному порталі Києва.
З огляду на високий суспільний інтерес, реставраційний процес і його ключові етапи висвітлюватимуть публічно — щоб забезпечити максимальну відкритість та розуміння змін, які відбуваються з пам’яткою.
Нагадаємо, що пам’ятку архітектури хочуть перетворити на сучасний громадський простір з концертним залом, STEAM-лабораторіями, музеєм "Родовід" зі спадщиною Флоріана Юр’єва.
Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, який знаходиться в будівлі, зауважує, що проєкт реставрації погоджений органами охорони культурної спадщини. А у профільному департаменті КМДА наголошують, що функціональне призначення антресолі "Літаючої тарілки" — кінолекційна аудиторія та конференц-зала — відповідає авторському задуму архітектора.
Що відомо про забудову "Літаючої тарілки" у Києві
"Літаючу тарілку" на Антоновича збудували в 1971 році, за проєктом українського архітектора Флоріана Юрʼєва, у стилі модернізм. У жовтні 2020 року Міністерство культури внесло будівлю до реєстру пам'яток архітектури та монументального мистецтва. У споруді знаходяться Український інститут науково-технічної експертизи та інформації, Державна науково-технічна бібліотека України, а раніше функціонувало поліграфічне підприємство.
В листопаді 2024 року Київрада передала ділянку з частиною будівлі під будівництво ТРЦ Ocean Mall. Останній повʼязують з колишнім консулом рф в Україні — Вагіфом Алієвим.
