Реконструкція Шулявського шляхопроводу опинилася під загрозою зриву через АМКУ

У Києві продовжується реконструкція Шулявського шляхопроводу. Тільки за минулий місяць будівельники майже повністю демонтували аварійну конструкцію мосту — тепер їм залишилося зняти лише один проліт.

Втім, зведення нового мосту опинилося під загрозою. Зараз питання завершення масштабного інфраструктурного проекту залежить від Антимонопольного комітету України. Про це повідомляє bigmir.net з посиланням на будівельників, які 25 квітня залишили роботу, щоб прийти на пікет під будівлю АМКУ.

Причиною проведення акції став розгляд комітетом питання про накладення штрафу на компанію «Північно-український будівельний альянс» — саме вона зараз займається ремонтом «втомленого» моста. В Антимонопольному комітеті, який з 2015 року очолює Юрієм Терентьєва, запідозрили, що «Північно-український будівельний альянс» під час участі в тендерах на будівництво міг вступити в змову з іншим учасником.

У компанії кажуть, що причини таких підозр надумані. За словами юристів, майже за рік розгляду питання АМКУ отримав детальні роз’яснення по кожному пункту претензій, але аргументи компанії залишились непочутими. Ймовірною причиною такої поведінки Антимонопольного комітету учасники пікету вважають бажання чиновників вибити хороші «відступні» від будівельної компанії за те, щоб владнати проблемне питання. Звинувачення в бажанні незаконно збагатитися адресують і безпосередньо Юрію Терентьєву, який в минулому вже опинявся в ряді скандалів і викликав відкрите невдоволення прем’єра Володимира Гройсмана, генпрокурора Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Так чи інакше, якщо Антимонопольний комітет прийме рішення не на користь «Північно-українського будівельного альянсу», компанії загрожує штраф у розмірі до 160 мільйонів гривень. І незважаючи на те, що тендер на будівництво Шулявського моста в цьому випадку не буде скасований, продовження робіт стане неможливим. На мітингу під АМКУ представники компанії заявили, що виплата такої величезної суми неминуче призведе до банкрутства підприємства. Відповідно, продовжити і закінчити будівельні роботи підрядник не зможе.

Тобто існує ризик не просто збільшення термінів реконструкції Шулявського моста, а повного заморожування проекту на невизначений термін. А через можливе банкрутство компанії постраждають не тільки її співробітники, які залишаться без роботи. Рішення АМКУ відіб’ється на всіх киянах, які залишаться без важливої транспортної розв’язки.

Відзначимо, що одним Шулявським мостом справа при цьому не обмежиться. «Північно-український будівельний альянс» — генпідрядник будівництва цілого ряду інфраструктурних проектів в Києві. Серед них — і реконструкція Гімназії № 59 імені Бойченка, і будівництво нового корпусу інституту ім. Амосова. Тобто, в разі прийняття АМКУ рішення про стягнення штрафу з компанії, кияни не отримають не тільки довгоочікувану розв’язку, а й навчальні місця, і важливий об’єкт медичної сфери.