Районні ради - це ознаки радянської системи, - КВУ

«У Києві потрібно розвивати органи самоорганізації населення, а не плодити нові ради» - так прокоментував генеральний директор КВУ Олексій Кошель майбутні вибори до районних рад м. Києва. На його думку «Районні у місті ради – це атавізм радянської адміністративної системи, коли повсюдно намагалися створювати місцеві ради. А, до прикладу, у столиці окремі функції районних у місті рад цілком можуть взяти на себе органи самоорганізації населення.

На думку голови КВУ про це свідчить і те, що у Конституції України районні у місті ради згадуються лише у Перехідних положеннях. «Тобто автори Конституції передбачали, що ці ради діятимуть протягом перехідного періоду, однак згодом зникнуть» - наголосив О.Кошель.

Він зазначив, що необхідність районних у місті рад є сумнівною з огляду на скорочення міст, де такі ради існують. «Крім цього, адміністративні межі районів у м. Києві утворені доволі штучно, тому не зрозуміло, кого саме ці ради будуть представляти. Адже існує лише одна територіальна громада м. Києва, яку представляє Київська міська рада.

Крім цього, на думку голови КВУ, районні у місті ради призводять до збільшення депутатів місцевих рад, що повністю суперечить як очікуванням виборців, так і передбаченим Коаліційного угодою зобов’язанням.