Раша, гудбай: механізм дефолту росії запущено

Мінфін росії не зміг розплатитися по євробондах у доларах, а платіж, зроблений у рублях, не був прийнятий іноземним банком-кореспондентом.
Про це повідомило російське інформагентство інтерфакс з посиланням на повідомлення міністерства від 6 березня.
Агенство намагається виправдати фіаско з переводом тим, що нібито мінфін рф був змушений розплачуватися в рублях через заборону США використовувати для обслуговування зовнішнього боргу заморожені валютні резерви. Проте виплата боргу мала бути 4 квітня, а про цю ініціативу Штати оголосили наступного дня. Таким чином, невиплата 4 квітня боргових зобов'язань у доларах запустить пільговий період у 30 днів, після чого настане дефолт.

«Росія не має необмежених ресурсів, особливо зараз, враховуючи введені нами руйнівні санкції. Вони будуть змушені вибирати між виснаженням цінних доларових резервів, що залишилися, отриманням нових доходів або дефолтом. Найбільша частина нашої мети тут полягає в тому, щоб виснажити ресурси, які є у путіна для продовження своєї війни проти України... У довгостроковій перспективі йому буде важче вести війну», - заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.