Раптово: в КМДА розповіли, що робити з новими платіжками


Фото: YouTube

Днями деякі мешканці Києва отримали нові, "єдині" квитанції за комунальні послуги від КП ГІОЦ. Ці платіжки, м'яко кажучи, здивували людей та викликали в них безліч питань. 

Як сплачувати за опалення, якщо стоїть тільки будинковий лічильник? Як сплачувати за газ при наявності лічильника? Як розрахувати показники двозонного лічильника електроенергії? З такими запитаннями зверталися до редакції "Нашего Киева" читачі.

Нарешті міська влада вирішила дати пояснення стосовно нових квитанцій.

Як повідомляють у КМДА, платіжки, що отримали кияни, є ознайомчим варіантом квитанцій, який містить перелік усіх житлово-комунальних послуг в одному документі: утримання прибудинкових територій, водопостачання та водовідведення холодної води, водопостачання та водовідведення гарячої води, газо- та електропостачання. 

Проте сплачувати за ними можна лише частину послуг. Це утримання будинків і дворів, а також послуги "Київводоканалу". А послуги "Київенерго" та "Київгазу" слід оплачувати за окремими рахунками, які надійдуть від цих компаній пізніше.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, работа над створенням єдиної квитанції ще триває. Тобто ті платіжки, що люди отримали у січні, були розіслані помилково. У мерії обіцяють розібратися, хто винен у цьому "фальстарті".

"Хоча розробка формату єдиної квитанції розпочалася на численні прохання мешканців, перед тим, як розсилати незнайомий для киян формат платіжок, треба було провести відповідну інформаційну кампанію та попередити всіх", — зазначив Пантелеєв.

Щоб не виникло плутанини, міська влада обіцяє провести детальні роз’яснення та розмістити оголошення на будинках.