Пропонував здати Кривий Ріг агресору: ексрегіоналу Царьову оголосили про підозру
Фото: facebook.com/irina.venediktova.31

Офіс генерального прокурора оголосив про підозру ексрегіоналу та депутату Верховної Ради V, VI і VII скликань Олегу Царьову. Його підозрюють у закликах до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-1 Кримінального Кодексу України).

Про це написала генпрокурорка Ірина Венедіктова. 

"Царьов неодноразово пропагував проти інтересів держави, депутатом якої працював. Для Царьова війна в Україні — саме те. Для нього українські людські життя нічого не варті. (...) Складно сказати, що саме не встиг зробити Царьов в інтересах злочинного режиму рф проти громадян України і суверенітету нашої Батьківщини", — написала вона.

Зокрема, 20 березня Царьов звернувся до очільника Криворізької військової адміністрації Олександра Вілкула з пропозицією здати місто російським окупантам.

"Пішов нах*й, зрадник, разом зі своїми господарями", — оприлюднив Вілкул свою відповідь у Facebook.

Венедіктова зазначила, що наслідки за злочини, у яких підозрюють Царьова — суворі. Якщо компетентний суд України погодиться з пропозицією прокурорів, то ексрегіоналу загрожує довічне ув'язнення. 

Як відомо, Царьова вже підозрюють у державній зраді через колабораціонізм із росією під час захоплення Криму у 2014 році. Зокрема у квітні 2014-го Царьов, спілкуючись із сепаратистами у Донецькій облдержадміністрації, заявив про свою готовність стати лідером так званого "Південно-Східного руху". Він також неодноразово закликав до роз'єднання України, посягав на територіальну цілісність держави та висловлював сепаратистські наміри. 

Спротив російській окупації, день 31