Прокуратура вимагає розірвати договір на реконструкцію історичних будинків на Подолі

Київська прокуратура просить суд розірвати інвестиційний договір на реконструкцію будинків на Подолі, щоб зберегти історичну Садибу Дмитрієва ХІХ століття.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Йдеться про реконструкцію восьми будинків по вулиці Хорива, 2а, 2б, 2в, 2г, 2д, 2е, 2ж та 2з. Ці будівлі були побудовані протягом XIX століття. У 2010 році за дорученням Подільської райради між комунальним підприємством та приватною компанією був укладений договір на будівництво об'єкта нерухомості та реконструкцію згаданих будинків площею 3110 кв.м.  На той момент вони були непридатні для проживання й знаходились в аварійному стані.

Київська прокуратура просить суд розірвати договір на реконструкцію будинків на Подолі по вулиці Хорива, щоб зберегти історичну Садибу ДмитрієваЗ моменту укладення договору приватна компанія не виконала умови договору й не провела жодних відновлювальних робіт. Крім того, у 2014 році частина з будинків отримала статус пам'яток архітектури місцевого значення й відтак їхня реконструкція стала заборонена. 

Ці будівлі дають змогу відстежити еволюцію архітектури столичного Подолу. Крім того, вони входять до складу садиби ХІХ сторіччя, яка належала київському купцеві Івану Миколайовичу Дмитрієву й у 2023 році наново отримала статус комплексної пам’ятки архітектури

Наразі стан будинків незадовільний: в деяких демонтовані дахи, розібрані перекриття й відсутні вікна та двері. З метою їхнього збереження столична прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання зазначеного інвестиційного договору.

Нагадаємо, що у центрі Києва на вулиці Хмельницького почали розбирати історичну будівлю, яка була закрита банером.

Садиба Зеленських може отримати статус пам'ятки історії: подробиці