Коли Україна вступить до ЄС
Фото: europarl.europa.eu

Прогнози щодо вступу України в ЄС досить амбітні. Український уряд не планує зволікати з виконанням представлених Євросоюзом політичних рекомендацій.

Про це в інтерв'ю "Українському радіо" розповіла віце-прем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. 

"Я не хочу говорити про конкретні дати, адже вони залежать не тільки від того, наскільки ми будемо готові. Вони залежать від того, що кожна країна ЄС, яка головує, наприклад, зараз Чехія, хоче отримати свої дивіденди від членства України. Тому це певним чином розтягується. Україна не буде зволікати з виконанням домашньої роботи, і ми точно не допустимо затягування процесу розширення. Ми виконали свою частину завдань, можемо перейти до перемовин і політично приєднатися до ЄС в рекордні строки. Так само, як ми стали кандидатом", — зазначила Стефанішина.

За її словами, увесь цей процес може зайняти до п'яти років. 

Водночас, вона зауважила, що отримання статусу кандидата на членство в ЄС — лише початок великих трансформацій та змін в Україні, відновлення країни і масштабніших перемони, які будуть вести з ЄС українці щодо майбутнього членства. Зокрема, у висновку Європейської комісії закріплено сім політичних рекомендацій, у кожній із яких президент України погодив дорожню карту.

"Вже ведеться робота над законопроєктами і стосовно законодавства "Про медіа", про національні меншини, про відбір суддів до Конституційного суду, деяких інших актів. Ми закликали органи, стоврені в рамках судової реформи, завершити конкурси по призначенню членів відповідних судових органів. Це політичні зобов'язання, які ми вже взяли на себе. До кінця року ми хочемо їх виконати", — додала Стефанішина. 

Водночас, зауважила вона, деякі рекомендації, наприклад, відбір членів до судових органів, не залежать ні від виконавчої гілки влади, ні від законодавчої, ні від президента. Там сформовані комісії міжнародними експертами, і тому українська влада політично закликала комісії активувати свою роботу. Очікується, що до кінця жовтня ці комісії свою роботу виконають. 

Також є угода про асоціацію (з ЄС — ред.), умови якої необхідно продовжувати виконувати.

"В кінці цього року — на початку наступного ми вже почнемо процедуру оцінки нашої готовності до початку перемовин, руху до членства. Чим більше ми імплементуємо європейських правил і стандартів, наскільки це можливо в умовах війни до кінця року, тим вищою буде можливість швидше приступити до перемовин", — зазначила Стефанішина. 

Нагадаємо, що 23 червня Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. Напередодні Європарламент ухвалив відповідну резолюцію

Що дасть Україні статус кандидата на вступ до ЄС