Продовження угоди з "Київенерго" можливе лише до завершення наступного опалювального сезону: місто шукатиме нового концесіонера

Є сподівання, що рішення буде прийняте вже в квітні цього року. Про це сьогодні в рамках експертного обговорення з теми "Теплоенергетика м. Києва: сучасний стан та перспективи" заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Угода про передачу в управління та користування ПАТ "Київенерго" частини майна міста, укладена в 2001 році, завершується. Понад 16 років "Київенерго" управляло теплоенергетикою столиці. 31 грудня 2017 року договір завершується, але є наміри продовжити його дію до кінця наступного опалювального сезону. Це непросте рішення ми прийняли, щоб не здійснювати стратегічно важливі для міста перетворення в розпал опалювального сезону, створюючи додаткові технічні та організаційні ризики. Однак нам треба визначитися з конкретною датою припинення взаємодії із "Київенерго", – зазначив заступник голови КМДА.

Він підкреслив, що принциповим є те, що місто не розглядає варіант продовження контракту з "Київенерго" більше, ніж на половину опалювального сезону.

"У рамках тієї угоди, що укладена 16 років тому, досягти модернізації теплоенергетичної системи – неможливо. "Київенерго", по суті, не має належної відповідальності за обсяги модернізованих мереж, обсяги вкладених інвестицій. Наприклад, минулого року не було замінено жодного кілометра тепломереж. Для Києва це неприйнятно", – сказав він.

Петро Пантелеєв також зазначив, що наразі розробляється дорожня карта, проекти відповідних рішень Київради та зміцнюються позиції муніципального підприємства.

"Ми зробимо все, щоб не допустити негативних процесів у теплоенергетиці столиці в процесі повернення майна та підготовки конкурсу. У перехідний період відповідальність за роботу міської теплоенергетики візьме муніципальне підприємство "Київтеплоенерго", – резюмував він.