Столичний метрополітен може зупинитися через борги. Про це під час виступу на засіданні Київради заявив мэр Києва Віталій Кличко, повідомляє прес-служба КМДА.

"Загрозлива ситуація склалася навколо боргу "Київського метрополітену", рахунки якого, як ви знаєте, арештовано за рішенням суду. Коротко нагадаю історію питання. У 2009 році тодішня столична влада уклала договір про придбання 100 вагонів метро на умовах фінансового лізингу з компанією "Укррослізинг". У період з 2010 по 2013 роки Київ заборгував цьому підприємству майже 2 мільярди гривень!" – сказав Кличко.

Як розповів мер, за позовом "Укррослізингу" суд арештував 100 вагонів столичного метро. А днями виконавча служба арештувала рахунки комунального підприємства.

"А це пряма загроза паралізації роботи і зупинки столичного метро. Тобто нас змушують сплатити старі борги, які хтось брав!" – підкреслив Віталій Кличко. 

Він закликав столичних депутатів, щоб ті від імені Київради звернулися до Верховної Ради, Кабінету міністрів та СБУ та ініціювали розгляд цього питання на РНБО. Мер наголосив, що це питання дуже важливе для міста, тож не можна допустити, щоб наймасовіший громадський транспорт зупинився.

Нагадаємо, на станції метро "Лівобережна" відкрили перший відремонтований вестибюль.