Будь напоготові: в Україні активізувалися "орендні" шахраї
Фото: в Україні активізувалися "орендні" шахраї (Domik.ua)

З початком навчального року і кінцем сезону відпусток в Україні активізувалися шахраї, які спеціалізуються на "здачі" квартир в оренду. Про це повідомляє "Сегодня" з посиланням на Нацполіцію.

Одна з улюблених схем шахраїв — розміщувати в інтернеті оголошення про здачу житла та просити вислати аванс на картку. Після отримання передплати аферисти зникають. Нещодавно поліцією був затриманий уродженець Чернівців, який промишляв таким чином.

"Схема була така: чоловік публікував в інтернеті оголошення про здачу котеджів на період новорічних свят. Для бронювання громадяни повинні були перерахувати на банківську карту 2500 грн. Коли ж квартиранти приїжджали за вказаною шахраєм адресою, виявлялося, що там нічого в оренду не здається. Таким чином зловмисник виманив у громадян близько 200 тисяч гривень", — повідомили чернівецькі кіберполіцейські.

Для того щоб вичислити афериста, правоохоронним органам знадобилося більше півроку. Зазвичай шахраї реєструють банківські картки на імена підставних осіб, найчастіше ними виступають безпритульні, які продають свої паспортні дані.

У поліції просять громадян бути пильними і перевіряти благонадійність орендодавців.

Раніше ми повідомляли про дуже "круту" схему шахрайства при оренді житла