Листівки з України: зірка "Абатства Даунтон" озвучив історію зруйнованих культурних пам'яток Харкова

Листівки з України: зірка "Абатства Даунтон" озвучив історію зруйнованих культурних пам'яток Харкова

Відомий британський актор Гʼю Бонневіль озвучив історію пошкоджених та зруйнованих культурних пам'яток Харкова у рамках проєкту Postcargds from Ukraine.

"Історичний центр і вирви від снарядів на Майдані Свободи стали жахливим нагадуванням того, чого вартує свобода у ХХІ столітті. Проте можна знищити майдани, але не свободу", – каже у відео Гʼю Бонневіль.

Актор всіляко підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення. Наразі його голос став голосом Харкова, що допоможе донести всьому світу про нищівні наслідки приходу російських військ.

"Нам потрібно більше розповідати про причини та форму цієї війни, щоб іноземці розуміли масштаби та наслідки, які вона матиме не лише для української культури, а й для європейської та світової загалом. Важливо знаходити однодумців, серед зірок та інфлюенсерів в інших країнах, які своїми голосами зможуть донести правду про жахи цієї війни до більшої кількості людей у світі", — наголошує керівниця  комунікацій Українського інституту Ксенія Калина.

Невдовзі Український Інститут презентує ще 7 відео, в яких взяли участь українські гурти та світові зірки.

Організатори закликають українців долучатися до проєкту й розповідати про знищення української культури в соціальних мережах під хештегом PostcardsFromUkraine.

У рамках проєкту також створено єдину базу зі 100 пам'яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожної памʼятки українською та англійською мовами. 

Нагадаємо, Гʼю Бонневіль відомий завдяки ролі Роберта Кроулі в серіалі "Абатство Даунтон", а також участі у фільмах про ведмедика Паддінгтона.