Попре все: Музей російського мистецтва все-таки змінив назву

2 березня на пленарному засіданні Київради депутати прийняли рішення перейменувати Київський національний музей російського мистецтва. Пропозицію підтримали 84 депутати. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відтепер Київський національний музей російського мистецтва носитиме назву Національний музей "Київська картинна галерея" (офіційна скорочена назва — Київська національна картинна галерея).

"Музей російського мистецтва, де наразі експонується понад 13 тисяч культурних пам’яток, носитиме свою першу назву. Його відкрили у 1922 році як "Київську картинну галерею". І саме таке ім'я закладу потрібно повернути", — вважає голова комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторія Муха.

За її словами, відповідно до законодавства, змінити назву музею може його засновник, яким і є Київрада. Тож рішення про перейменування депутати могли б прийняти і без врахування думки співробітників музею. Збори з цього питання між працівниками музею та чиновниками все ж відбулися, але "конструктивного діалогу не склалося, оскільки представники музею не озвучили конкретних пропозицій".

Нагадаємо, що два столичних театри також змінять свої назви.