Поліція починає масову перевірку транспортних засобів


Фото: Нацполіція

Нацполіція під час місячника безпеки дорожнього руху буде масово зупиняти транспортні засоби для перевірки. У такий спосіб у поліції боротимуться з п'яними водіями і шукатимуть викрадені авто. Про це 112.ua розповів начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігор Бабич.

"Буде масова перевірка транспортних засобів. Кількість викрадень становить понад 7 тис. Величезна! Підставою для зупинки транспортних засобів для перевірки буде, якщо марка авто підходить під марку викраденого транспортного засобу. Тому що номерний знак може бути будь-який, техпаспорт може бути підроблений. Це й буде підставою для інспектора для того, щоб зупинити і перевірити, чи не в угоні авто, а заодно й перевірити стан водія, чи не п'яний він", - сказав Бабич.

На уточнювальне запитання, чи не стане подібна практика поверненням до безпідставних зупинок, як було під час ДАІ, Бабич відповів: "У кожного інспектора буде перелік вкрадених автівок, і він пред’являтиме водієві, що така марка в угоні".

Місячник безпеки дорожнього руху в Україні триватиме з 12 серпня по 12 вересня. У цей період на дорогах буде посилено патрулі поліції. Можливо, залучатимуть Нацгвардію.

Також зазначимо, що останнім часом, зокрема в столиці, вдалося дещо знизити кількість автоугонів. Згідно зі статистикою, за п'ять місяців рівень викрадень вдалося знизити до 13-15%.

За останні кілька років динаміка викрадень авто в Києві виглядає таким чином: у 2013 р. за фактом незаконних заволодінь розпочато 555 кримінальних проваджень, із них розкрито 186; у 2014 р. викрали 1662 автомобілі, 138 розкрили; у 2015 р. викрали вже 1957 авто, розкрили 238 викрадень за січень 2016 р. викрали 145 автомобілів, розкрили 12.

Також варто відзначити, що від початку року, за даними поліції, в Україні кількість ДТП, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросла на 19% і досягла 85 тис. Майже третина ДТП, згідно з поліцейською статистикою, відбувається через перевищення швидкості, ще 15% - через водіння в нетверезому стані.