Поліцейські отримали додаткові повноваження на час війни
Фото ілюстративне: facebook.com/UA.National.Police

На час воєнного стану українські поліцейські отримали додаткові повноваження. За відповідний законопроект №7147 депутати ВРУ проголосували 15 березня, повідомляє МВС України

"Завдяки ухваленню цього закону ми зможемо забезпечити ефективну діяльність поліції та виконання нею завдань в умовах воєнного стану", — зазначили в міністерстві.

Які додаткові повноваження отримали поліцейські?

За письмовим запитом поліцейські можуть безопалатно отримати від державних органів, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб державної форми власності інформацію, необхідну для виконання поставлених завдань. Зокрема, йдеться про данні про військовополонених.

Поліція тепер може проводити конвоювання затриманих за підозрою в кримінальному правопорушенні осіб, а також взятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі. Правоохоронці також можуть охороняти цих осіб у залі суду.

Поліція може утримувати в ізоляторах тимчасового тримання осіб, яких затримали за вчинення кримінального або адміністративного правопорушення, а також обвинувачених, засуджених, арештованих і тих, кого за рішенням суду взяли під варту. 

Поліцейські можуть проводити оперативне розмінування — виявляти, знешкоджувати та знищувати вибухонебезпечні предмети. 

Поліція надаватиме техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, зокрема, пов'язаної з пожежами. Також йдеться про проведення спеціальних вибухотехнічних робіт за фактами скоєння вибухів або надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху.

Поліцейські можуть представляти та виконувати зобов'язання України в Міжнародній організації кримінальної поліції — Інтерполі. Також правоохоронці можуть співпрацювати з Європейським поліцейським офісом (Європолом).

Правоохоронці можуть збирати біометричні дані осіб, зокрема шляхом дактилоскопіювання (взяття відбитків пальців).

Також поліцейські можуть проводити адміністративний нагляд відповідно до закону. 

Водночас на час воєнного стану скасовується атестування поліцейських. А поліцейські призовного віку на весь період їхньої служби в поліції отримують відстрочку від призову. Також під час воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності. 

Спротив російській окупації, день 22