Плейлисти Songs For Ukraine з українською музикою звучатимуть у всьому світі

Міжнародні партнери Української агенції з авторських та суміжних прав запустили потужну підтримку українських авторів. Зокрема, було створено благодійний фонд Creators for Ukraine для допомоги українським біженцям та творцям. А плейлисти Songs For Ukraine з українською музикою звучатимуть у всьому світі. 

Проо це розповіли представники агенції. 

Так, 9 березня рада директорів світової авторської спільноти CISAC створила благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку творців та біженців із України, які опинилися у скрутному фінансовому положенні через військову агресію росії. 

Зібрані кошти направляються до волонтерських організацій, які опікуються українськими біженцями за кордоном, на гуманітарну допомогу, яка надається Україні, іншу допомогу постраждалим, а також перераховується на рахунок ГО "УААСП" (Українська агенція з авторських та суміжних прав) для виплати авторам. 

"Кошти з першого траншу у розмірі 2,7 млн грн було розподілено між 228 правовласниками. Так, в першу чергу допомогу отримали люди похилого віку, жінки, особи, що перебувають в зоні активних бойових дій та захисники в ТрО. Це стало неабиякою підтримкою і приємною несподіванкою для українських творців, про що свідчать подяки від багатьох авторів", — зазначили в організації.

Також CISAC у партнерстві з 228 авторськими товариствами у всьому світі підтримали проект Songs For Ukraine, головна мета якого — популяризувати творчість українських виконавців через цифрові платформи, ефірне мовлення та інші сервіси, а також збільшити потік роялті до творчої спільноти України. Зокрема, людей закликають ділитися своїми улюбленими українськими культурними відкриттями в соцмережах, використовуючи хештег #SongsForUkraine. 

Наразі товариство Artujuis створило веб-сайт, який пропонує плейлисти з популярною українською музикою в різних жанрах, в яких мовники можуть вибрати треки. Серед інших, до плейлистів увійшли композиції таких музикантів: "Скрябін", "ТНМК", Kalush, The Hardkiss, "Тартак", "Антитіла", "Друга Ріка", Latexfauna, Kazka, Go_A, Onuka, "Океан Ельзи", "Бумбокс", "Один в каное", Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Сергій Бабкін, Alyosha та інші. 

Спротив російській окупації, день 42