Після війни нове житло в Україні пропонують будувати вже з бомбосховищами
Фото ілюстративне: t.me/KyivCityOfficial

Депутати Верховної Ради України пропонують відбудовувати пошкоджене під час війни житло в Україні з урахуванням безпекового фактору. Зокрема, нові будинки пропонують проектувати з сучасними бомбосховищами. 

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. 

"Ми розглядаємо досвід Ізраїлю, який використовує ці норми з 2004 року. Житло будується з бункерами, які обладнані усім необхідним для комфортного перебування. Для старих будинків будують окремі бункери", — розповіла Шуляк. 

За її словами, до початку повномасштабного вторгнення рф в Україну у багатьох містах бомбосховища використовувалися з комерційною метою, тож цю ситуацію потрібно виправляти — бомбосховища потрібно повертати до комунальної власності, а у нових об'єктах передбачити їхнє облаштування.

Замовником нових будівельних норм, за словами Шуляк, виступить Міністерство розвитку громад і територій. Очікується, що ідею схвально сприймуть усі учасники будівельного процесу, а проектуальними не зможуь ігнорувати нові будівельні норми — у такому випадку їхній проект не пройде експертизу і забудовник не зможе збудувати об'єкт.

"Питання безпеки українців буде стояти на першому місці. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому захистити людей, як це роблять інші країни", — розповіла Шуляк. 

Спротив російській окупації, день 47