Під Києвом знайшли унікальний ліс з багатовіковими дубами (відео)
 

Унікальні дуби ще козацьких часів можна побачити не десь на Поліссі або в Карпатах, а в столиці. В Україні таких небагато. А місць, де багатовікового дуби ростуть разом, взагалі одиниці.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу "Україна".

"У стародавньому лісі столиці немає доріжок, як в парках, та підстриженою трави. В життя дерев ніхто не втручається. Це місце залишається дикою дібровою в Україні. Дерева падають, вмирають своєю смертю, їх ніякий лісник нікуди не вивозить", - пояснює еколог Олексій Василюк.

Він також росказав, що у цьому лісі рідко почуєш людські розмови, зазвичай свище вітер і співають птахи.

"Дуби над головою, дуби під ногами, дуби попереду. Це дерево можна зустріти всюди, але щоб їх було стільки в одному місці, та ще й молоді підростаючі дуби! Це - унікальне для всієї Європи", - каже еколог.

У лісі можна знайти один з найбільших дубів, які тут збереглися. Його обхват більше п'яти метрів. Удвох обійняти не вийде. Орієнтовний вік дуба - 550 років. І таких тут кілька. Хоча, в цілому, височіють трьохсотлітні гіганти.

"Сюди просто дуже важко потрапити. Ніхто сюди не піде відпочивати з термосом або ящиком пива. З одного боку - урядові дачі, з іншого боку - вода. І треба кілька разів перебиратися вбрід, щоб хоча б до першого з цих острівців потрапити", - говорить Олексій Василюк.

У двадцятих-тридцятих роках минулого століття тут був перший в Радянському Союзі заповідник - Конча-Заспа. Потім 70 років місцевість була без нагляду. А з незалежністю України отримала звання ландшафтного заказника. І завдяки цьому тут зберігся не тільки ліс, але і борсуки, бобри, колонія чапель і три види сов, занесених до Червоної книги.