Під Харковом окупанти розстріляли понад 20 машин із людьми

На трасі поблизу села Мала Рогань під Харковом окупанти розстріляли понад 20 цивільних машин із людьми. Про це повідомили уповноважена Верховної Ради із захисту прав людини Людмила Денісова.

За її словами, про трагедію стало відомо лише після визволення Малої Рогані. Серед машин, що потрапили під вогонь загарбників, не було жодної військової — тільки цивільні. Люди намагалися розвернутися. На жаль, багатьом урятуватися не вдалося. Тіла деяких вбитих людей вдалося забрати лише зараз.

Денісова додала, що ше 27 лютого цю трасу взяли під контроль російські війська і влаштували там справжній терор, розстрілюючи всі машини.

Фото: facebook.com/denisovaombudsman

"Вбивства цивільних осіб це грубе порушення статті 3 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та злочин проти людяності та воєнний злочин згідно зі статтями 7 і 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду", — відзначила омбудсменка.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ, із закликом врахувати ці факти вчинення росією військових злочинів і злочинів проти людяності.

Спротив російській окупації, день 37