Під час обстрілу столиці в ніч проти 5 лютого постраждали приміщення Національної бібліотеки України для дітей.
Про це повідомляє Міністерство культури України.
Ударна хвиля від падіння уламків БпЛА пошкодила 10 віконних блоків і балконні двері, зокрема у приміщеннях відділів обслуговування наймолодших читачів. Також виявили локальні пошкодження конструктивних елементів фундаменту, тріщини у стінах та окремі дефекти внутрішнього оздоблення.
Крім того, зафіксували тріщини на оздоблювальній плитці в укритті бібліотеки.
"Росія продовжує атакувати цивільне населення України. Вона також намагається знищити історичну спадщину, культурні та освітні інституції — простори, де діти отримують знання, підтримку й відчуття безпеки", — наголосила заступниця Міністра культури України Богдана Лаюк.
Загалом від початку повномасштабної агресії росія зруйнувала і пошкодила понад 850 бібліотек в Україні.
- Національна бібліотека України для дітей — головна дитяча книгозбірня країни. Вона є національним книгосховищем дитячої літератури, науковим, довідково-бібліографічним, інформаційним і консультаційним центром для спеціалізованих дитячих і сільських бібліотек. Сукупний фонд установи становить більш ніж 500 тисяч примірників книг, журналів, грамзаписів, компакт-дисків, діафільмів та кінофільмів.
Нагадаємо, що під час комбінованої атаки 3 лютого російські війська пошкодили Національний музей історії України у Другій світовій війні — постраждав "Зал слави" у підніжжі монумента "Батьківщина-мати".
