Pianoboy та Onuka: українські зірки знялися у абетці для дітей з вадами слуху

Pianoboy та Onuka та інші відомі українські виконавці та медійні особи знялися у «Зірковій абетці» для нечуючих дітей. Про це повідомляють організатори проекту, який вони реалізують в рамках ініціативи «Коли тиша заговорила».

Метою проекту є привернути увагу до теми втрати слуху і адаптації нечуючих людей. Зазначається, що кожен дев’ятий житель України втрачає слух і часто не здогадується про це. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але її не вивчають у школах навіть на базовому рівні. Саме тому чверть мільйона українців не можуть взаємодіяти з людьми, які не мають вад слуху. 

Щоб виправити дану ситуацію організатори проекту пропонують записатися на курси та вивчити абетку жестової мови, як це зробили українські зірки.

«Ми хочемо, щоб "Зіркова абетка" з’явилася в кожній школі. І тоді дитина, яка збирається потролити однокласника зі слуховим апаратом, можливо, задумається», — зазначили організатори.

Також деякі українські зірки поділилися власними історіями на цю тему. 

«Я десь півгодини майже нічого не чую після концертів, де нереальна гучність вушних моніторів, і по три рази все перепитую. Це повністю змінює реальність», — розповіла солістка гурту Onuka Ната Жижченко.

Також деякі виконавці розповіли, що глухота не завжди буває медичним діагнозом. 

«Глухота ― це не тільки медичний діагноз. Є багато фізично здорових людей, які не хочуть чути оточуючих, не хочуть взаємодіяти з ними», — розповів Дмитро Шуров, соліст проекту Pianoboy. 

Виставка фотопроекту відбудеться в одній зі столичних галерей. Також ці світлини стануть основою освітніх плакатів і рекламної кампанії з популяризації жестової мови та благодійного календаря.

Раніше ми писали, що Onuka представила у столичному метро фотовиставку, присвячену мозаїкам.