АТБ

Нещодавно в Польщі була утилізована чергова чимала партія використаних батарейок, які здали на переробку покупці найбільшої вітчизняної торговельної мережі — «АТБ». Це, власне, перші 20 тонн використаних елементів живлення, які були експортовані до цієї країни у 2023 році завдяки екологічній ініціативі лідера українського ритейлу.

Згідно з даними польського переробника батарейок компанії BatEko минулого року вони утилізували дві партії зібраних в супермаркетах «АТБ» лужних батарейок загальною вагою сорок тонн. Тож нинішній вантаж, котрий станом на сьогодні вже не становить небезпеки для довкілля (є офіційне підтвердження про завершення утилізації від BatEko), став уже третім. Наступну партію також 20 тонн  готуємо до відправки, яку заплановано на квітень поточного року.

У цивілізованому світі вже давно  зрозуміли, що використані елементи живлення не можна просто викидати в баки для сміття, адже звичайні лужні батарейки містять чимало речовин, здатних нанести невиправної шкоди флорі та фауні. Натомість збирання та переробка батарейок спеціальними підприємствами дозволяють не тільки захистити довкілля, але й зберегти ресурси планети, повернувши для повторного використання цінні матеріали з відпрацьованих елементів живлення.

Як відповідальний бізнес компанія «АТБ» ще кілька років тому розпочала безпрецедентний за масштабами проєкт зі збирання й утилізації використаних батарейок. Реалізують його у співпраці з відомими компаніями Duracell, Savservice та Promo Service.

У понад тисячі супермаркетів добре знайомої кожному українцю торговельної мережі встановлені спеціальні бокси для збирання непотрібних батарейок. Саме туди свідомі громадяни, якими є мільйони клієнтів «АТБ», і вкидають використані елементи живлення. Зібравши певну кількість такого брухту, компанія доправляє його на профільні переробні заводи за кордон для переробки.  Наприклад, минулого року, незважаючи на важкі воєнні випробування, таким чином було утилізовано  59 тонн батарейок. Як згадувалося вище, сорок із них переробив польський завод BatEKO, ще 19 тонн – завод GreenWEEE в Румунії.

Роком раніше, у 2021-му зазначене румунське підприємство переробило дві партії зібраних покупцями «АТБ» батарейок загальною вагою 40 тонн.

Як бачимо, завдяки зусиллям патріотичного бізнесу та свідомому ставленню громадян до природи нашої країни, обсяги зібраних і відправлених на переробку елементів живлення поступово зростають – навіть за складних умов і викликів нинішнього воєнного часу.

Нагадаємо, що благодійні, екологічні й енергоощадні проєкти є важливою частини загальної стратегії динамічного розвитку «АТБ». Свого часу саме супермаркети найбільшої торговельної мережі країни першими повністю перейшли на економні системи LED-освітлення. Саме в дискаунтерах «АТБ» було встановлено спеціально розроблені надсучасні системи рекуперації тепла, яке збирається від роботи холодильного та морозильного обладнання й направляється на обігрів тощо. Також ця мережа однією з перших на вітчизняному ринку роздрібної торгівлі підтримала європейську тенденцію і відмовилася від використання шкідливого пластику. В усіх магазинах «АТБ» з'явилися так звані зелені біорозкладні пакети, виготовлені з додаванням запатентованого спеціального елементу, а також інноваційні пакети з кукурудзяного крохмалю.

Тож дбаймо про дивовижну природу рідного краю, піклуймося про здорове майбутнє наших нащадків і збираймо використані батарейки разом із «АТБ»!