паспорт громадянина України

У разі перейменування тієї чи іншої столичної вулиці її мешканцям не потрібно буде змінювати документи та місце реєстрації. Тому що нова назва вулиці не є для киян зміною місця проживання.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Сьогодні чимало киян переймаються питанням, у скільки їм обійдеться зміна назв вулиць та що загалом робити в цій ситуації. Підкреслю – перейменування не створює жодних побутових проблем, ніхто не мусить одразу бігти до ЦНАПу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у особи виникає потреба.

Також залишаться дійсними документи щодо права власності на нерухомість. Такі документи змінюють лише за необхідності. Наприклад, для купівлі-продажу чи дарування нерухомості. 

Таким чином, якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нову особу, вже вкажуть нову назву. На вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься.

Проте юридичним особам у разі перейменування вулиці потрібно буде змінювати документи. У міській адміністрації зазначили, що відповідно до чинного законодавства, перейменування вулиці місцезнаходження юрособи є зміною місцезнаходження. 

"Це передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо", - йдеться у повідомленні КМДА.

При цьому якихось певних термінів для цього немає. Юридична особа може самостійно ухвалювати рішення, коли змінити документи.

Голос Вулиць: як кияни ставляться до декомунізації й перейменування вулиць