Перейменування станцій метро: визначили найпопулярніші варіанти назв
Фото: tov-tob.livejournal.com

У "Київському метрополітені" завершили перший етап збору пропозицій для перейменування п'яти станцій підземки та визначили найпопулярніші варіанти. Про це повідомив голова підприємства Віктор Брагінський.

Загалом свої ідеї щодо нових назв станцій подали 18 812 людини. Для наступного етапу відібрали по п'ять найпопулярніших варіантів для кожної станції:

  • "Дружби народів" — "Ботанічна", "Європейська", "Єдності України", "Звіринецька" або "Героїв Маріуполя";
  • "Площа Льва Толстого" — "Василя Стуса", "Степана Бандери", "Лесі Українки", "Івана Франка" або "Ліни Костенко";
  • "Берестейська" — "Бучанська", "Варшавська", "Маріупольська", "Берестейська" (залишити стару назву) або "Степана Бандери"
  • "Мінська" — "Варшавська", "Маріупольська", "Вишгородська", "Бучанська" або "Мінська" (залишити стару назву);
  • "Героїв Дніпра" — "Героїв Маріуполя", "Героїв України", "Вишгородська", "Північна" або "Героїв Дніпра" (залишити стару назву).

Проголосувати за нову назву для кожної станції можна за посиланням. Голосування триватиме до 9 травня, після чого результати опрацюють та передадуть до Київради. Свій висновок також підготує фахова комісія з питань найменувань.

За словами Брагінського, серед пропозицій зустрічалися й доволі екзотичні варіанти назв. Наприклад, станцію "Мінську" запропонували назви "Борщ", "Реактивні гуси" та "Тракторна". А "Героїв Дніпра" — перейменувати на станцію "Імені Магістра Йоди" або "Пухнастих котиків". "Берестейську” пропонували перейменувати в "Паляницю", а "Дружби народів" — в "Байрактарську" або "Чорнобаївську". Серед варіантів для "Героїв Дніпра" була "Червона калина".   

Поїзди метро на деяких ділянках призупинятимуть на час тривоги