«Парад членів»: студента-скульптора звинуватили в образі української армії (фото, відео)

Студент Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури України Спартак Хачанов створив провокаційну експозицію у вигляді «крокуючих» чоловічих статевих органів.

Робота четвертокурсника символізує військовий парад. Гіпсові танки, ракетні комплекси та воїни без розпізнавальних знаків, що мають фалічну форму, були виставлені в коридорі академії, а кордони «параду» відгородили будівельною стрічкою.

Фотографії «параду членів» розмістив Євген Валюк на своїй сторінці в Facebook.

Проте таке провокаційне мистецтво не сподобалося доценту кафедри графічного дизайну Володимиру Харченку, який служив в АТО. Через півгодини після встановлення інсталяції чоловік розбив скульптури ногами.

«Він одразу ж зайняв агресивну позицію. Автор не мав змоги захистити свою роботу, пояснити її концепцію... Людина заздалегідь свідомо мала певне ставлення до роботи», — розповів один зі студентів виданню «Заборона».

У відеозаписі конфлікту між студентом і викладачем можна почути, як Харченко вимагає прибрати інсталяцію та погрожує студенту, звинувачуючи його в хамстві й знущанні з української армії. Хачанов, який є переселенцем з окупованої частини Донецької області, спробував пояснити викладачеві, що зобразив російську армію, і запропонував додати триколор.

 

В результаті студент-четвертокурсник отримав низькі бали з двох предметів без права перездачі, а пізніше був відрахований з академії без права відновлення.

Інсталяція Спартака Хачанова також обурила членів організації С14В день засідання комісії, яка розглядала питання про відрахування студента, до академії прийшли націоналісти, щоб «поговорити» зі скульптором-початківцев. Як розповів Хачанов виданню «theБабель», їх покликав Володимир Харченко.

«Після засідання на першому поверсі чекали вони [C14]. Вони почали погрожувати та ображати. Кричали: "Таких, як ти, треба вбивати", "Сепар галімий"... Я подумав, що все», — сказав скульптор.

За його словами, йому довелося сховатися, бо він побоювався розправи.

У С14, в свою чергу, розповіли про своє ставлення до події.

«Автор цієї дурні зображає нашу армію у вигляді статевих органів, а війну на Сході вважає мірянням урядами країн пісюнами. Нещодавно Хачанов ще додумався обсміяти українську вишиванку. Зробив її з сала та свинних хвостів. Потім показово викинув "сорочку" на смітник», — йдеться на сторінці організації в Facebook.

Також націоналісти додали, що ця ситуація буде хорошим уроком для інших студентів в їхній творчості, тому що всьому є межа.

Раніше повідомлялося, що працівникам Верховної Ради доставили їжу з популярного фастфуду «Макдональдс» з нецензурним посланням на упаковках. Пізніше в «Макдональдсі» прокоментували скандальну доставку.