Смартфони можуть становити небезпеку для людей через те, що протягом дня вони збирають на собі безліч бактерій та інфекцій. Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
«Смартфони супроводжують нас буквально всюди. Вранці ми вимикаємо будильник, часто беремо телефон на кухню чи у ванну кімнату, користуємось ним в громадському транспорті та загалом безліч разів протягом дня. І нарешті, знову засинаємо з телефоном в руках. Якщо вам знайома така ситуація, подумайте про те, наскільки ваш смартфон може бути брудним», — написала Супрун.
Поверхня смартфона збирає на собі часточки шкіри від пальців, вологу, жир і піт, залишки їжі та бруду, та й в цілому «сліди» тих місць, в яких пристрій побував за день. Крім того, часто телефони зберігаються в теплі або ж самі можуть нагріватися. Тож не дивно, що все це служить джерелом мікробного забруднення і середовищем для розмноження бактерій. Деякі джерела навіть говорять про те, що поверхня мобільних в 10 разів брудніша за туалети.
«Більшість з цих бактерій не створюють смертельної для нас небезпеки, утім серед них все-таки можуть бути присутні й патогени, до прикладу — патогенні штами кишкової палички або ж антибіотикорезистентні стафілококи чи стрептококи та багато інших. Вони можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип», — розповіла Супрун.
Щоб знизити ризики зараження, вона порадила регулярно очищати смартфони спиртовмісними дезінфікуючими засобами: серветками, спреями, наприклад, на основі ізопропілового спирту. Також можна протирати телефони звичайними вологими серветками. Вони теж добре очищають поверхні, хоча й не мають дезінфікуючого ефекту.
Нагадаємо, що нещодавно стало відомо, скільки будуть коштувати нові iPhone в Україні.