«Укрзалізниця» може припинити залізничне сполучення з Росією

«Укрзалізниця» розглядає можливість припинення залізничного сполучення з Росією. Про це в коментарі «112 Україна» заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, це питання підняли після того, як РФ пустила свої поїзди в обхід України. Однак перед прийняттям рішення повинні бути проаналізовані всі нюанси.

«Питання про залізничне сполучення з РФ в першу чергу розглядається зараз "Укрзалізницею". Думаю, про остаточне рішення ми зможемо повідомити в 2018 році. Є дві складові - вантажна і пасажирська. З пасажирського у нас є єдиний російський потяг, що курсує у напрямку Кишинів - Москва і кілька українських, які прямують на Москву. Після аналізу, проведеного "Укрзалізницею", ми будемо готові прийняти урядове рішення відповідного характеру», - сказав Омелян.

За його словами, Україна не зазнає збитків від того, що російські поїзди перестануть курсувати через її територію. А прямий збиток для «Укрзалізниці» складе всього одну гривню на рік.

«Може хтось не знає, цю ділянку, яким йшли транзитні поїзди, вантажні, пасажирські на південь РФ, свого часу "Укрзалізниця" уклала угоду з РЖД про фактично безкоштовне транзитне проходження», - розповів міністр.

 

Раніше ми повідомляли, що «Укрзалізниця» запустить приміські електрички до Києва в години пік.