Українцям доведеться міняти водійські права для поїздок в Європу
Фото: Для поїздок в ЄС потрібно буде поміняти водійські права (Motorbit)

До листопада 2017 року має завершитися впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав. Про це повідомляє AUTO-Consulting.

За словами начальника головного сервісного центру МВС України Владислава Криклія, водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз інколи не пускають в країни ЄС. А з 1 січня 2018 року і так звані "міжнародні" права перестануть діяти на території Євросоюзу. Для того щоб отримати водійські права нового зразка, не потрібно заново здавати ПДР, необхідно буде всього лише пройти медогляд і підтвердити своє здоров'я. Вартість нових водійських посвідчень з чіпом буде на кілька відсотків дорожче, ніж нинішні права вартістю 201 грн.

"Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок", — сказав Криклій.

Нові права будуть видаватися максимум на 15 років, а для їх отримання водії повинні будуть пройти обов'язковий медогляд. Для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років. Крім того, медогляд для водіїв вантажівок і автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також суворіші правила проходження медогляду передбачені для водіїв у віці від 50 років — їм доведеться проходити його кожні три або п'ять років.

 

Раніше повідомлялося, що ЄС остаточно ратифікував угоду про асоціацію з Україною.