Українцям розповіли, що робити, якщо їх не пускають до магазину з дитячими візками

Власники магазинів не мають права встановлювати обмеження на вхід для людей з дитячими візками. 

Про це розповів уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці в Facebook.

У зимовий час власники та працівники магазинів настільки турбуються про чистоту своїх приміщень, що вивішують на дверях таблички з забороною заходити з дитячими візками. Однак тим самим вони не тільки змушують батьків залишати дітей у небезпеці, а й порушують низку їхніх прав.

Наприклад, право на вільне здійснення покупок за ознакою статі (більшість покупців з візками є жінками) та обмежують права та свободи матері. Ці права регулюються ст. 14 Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Також порушуються права на задоволення потреб у сфері торговельного обслуговування і застосовується пряме обмеження до батьків, які змушені відвідувати супермаркет з дитиною в дитячим візком. Ці права регулюються ст. 4, 17 Закону України «Про захист прав споживачів».

«Коли адміністрація магазину вивішує такий знак, вона фактично спонукає дорослих залишати немовлят в небезпеці на самоті або з сторонньою особою! А потім всією країною обурюємося, що дітей викрадають серед білого дня! А також позбавляє батьків права на покупку, - заявив уповноважений. - Тобто замість того щоб створити в магазині комфортні умови для перебування з немовлятами, адміністрація закладів просто забороняє їм вхід на свою територію!»

Всім, хто побачив на дверях магазину знак, що забороняє вхід з дитячими візками, Кулеба радить діяти наступним чином:

  • звернутися письмово до адміністрації магазину з вимогою скасувати заборону;
  • звернутися до органів самоврядування з проханням вжити заходів щодо власників магазину і прибрати заборону;
  • звернутися до управління Госпотребслужби з проханням перевірити дотримання власниками та адміністрацією магазину вимог законодавства, які стосуються захисту прав споживачів і правил торгівлі та надання послуг.


Ранее с Киеве разгорелся скандал, когда на дверях обувного магазина заметили значок, запрещающий вход людям с детскими колясками.