Український інженер створив електромобіль, що витрачає лише 6 грн на 100 км (відео)

 Фото: report.if.ua

Івано-франківський інженер Денис Лук'яненко власними руками зібрав електромобіль, заряду якого вистачає на 50 кілометрів.

Він вже давно їздить на своєму двомісному авто вулицями Івано-Франківська.

"Мене лише один раз зупиняла поліція. Я себе досить упевнено почував, але все одно якось неприємно. Я вже думав зараз будуть розпитувати, документи проситимуть… А вони просто спитали, чи можна сфотографуватися", – розповідає у сюжеті ТРК "Вежа" Денис.

У спадок від дідуся Денис отримав старенькі "Жигулі". Проте стареньке авто постійно ламалося і його доводилося ремонтувати та проходити техогляди.

Поступово всі ідеї зібралися до купи, і Денис створив електромобіль. В основі конструкції велосипед і фанерні елементи.

"99% електрокара – це моя фантазія. Основний ідейний натхненник – мій тато. Я знав, що і як робити, але мені не вистачало його копняка", – ділиться винахідник.

В перший час електромобіль постійно ламався, але з часом його конструкція ставала все надійнішою та досконалішою.

Потужність двигуна електромобіля –  всього 1 кіловат. Заряда його літій-залізо-фосфатного акумулятора вистачить до 50 кілометрів руху.

У грошовому еквіваленті це обходиться близько 1 гривні за кіловат, або навіть меньше. 100 кілометрів шляху коштують близька 6 гривень.

На професійних форумах Денис спілкувався з колегами-винахідниками, щоб вирішити проблеми, які у нього виникають із авто. Але часто наштовхувався на критику.

"За 20 років по вулицях їздитимуть лише поодинокі автомобілі на бензині", – прогнозує винахідник.