Український Hyperloop: що саме будуватимуть у Дніпрі

В інтернеті вже наробила галасу новина про те, що в Україні побудують тестовий майданчик для швидкісного вакуумного поїзда системи Hyperloop, придуманою Ілоном Маском.

Спочатку про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, а тепер в його міністерстві пояснили, про що саме йшла мова.

Як там повідомили, проект транспортних інновацій, в рамках якого в Дніпрі й збираються побудувати тестову трубу швидкісної транспортної системи Hyperloop, має назву HypeUA.

22 лютого було підписано Меморандум про розвиток новітніх транспортних технологій в Україні, в рамках якого і мають реалізовувати цей проект. Проте в Мінінфраструктури лише розглядають таку можливість.

«Разом ми запускаємо проект транспортних інновацій HypeUA, в рамках якого ми підготуємо підґрунтя для розвитку інноваційних транспортних систем в Україні. В рамках проекту ми розглянемо можливість будівництва тестової труби на базі аерокосмічного кластера в Дніпрі, навколо якої ми створимо інноваційне середовище для розвитку транспортних стартапів», — заявив Володимир Омелян зазначив:

Партнерами Міністерства інфраструктури в проекті виступають Національна академія наук України, ДК «Укроборонпром», Octagonal Corporation, ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (ВО Південмаш), ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», ТОВ «Інтерпайп Україна», Unit.City, Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та «Платформа розвитку інновацій».

Запроваджувати новітні транспортні технології в Україні збираються в три етапи. Спочатку НАН України разом із залученими експертами мають дати наукову оцінку, щоб прорахувати всі ризики, потенціал та технології, які необхідно застосовувати для втілення проекту, а також його вплив на регуляторне середовище. Після цього має розпочатися будівництво тестового майданчика в Дніпрі за підтримки приватних інвесторів. А після пройденого тестового етапу має розпочатися промислове виробництво.

«Я дуже радий, що Україна буде серед топ-5 держав, які зараз розробляють цей проект, і фактично є єдиною державою, де політика створення нового виду транспорту підтримується Урядом і державою офіційно», — похизувався Омелян.

До речі, як повідомляє "Ліга", учасники робочої групи вже встигли поспілкуватися із засновником проекту Hyperloop Ілоном Маском щодо українського Hyperloop.

А в Українському інституті майбутнього підрахували, що проект будівництва такої вакуумної труби з Києва до Одеси обійдеться в 3,6 млрд доларів США. А для окупності проекту вартість квитка повинна становити від 518 до 4384 грн.

Нагадаємо, що Hyperloop - це ще нереалізований проект вакуумного потяга, що являє собою систему трубопроводів для переміщення капсули з пасажирами. Швидкість капсули може сягати 1220 км/год, тобто, вона може розігнатися до швидкості звуку.