У столиці зростуть тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій (відео)

З 1 січня 2019 року столична влада збирається підвищити тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій. Про це стало відомо під час брифінгу щодо виконання закону «Про ринок електричної енергії».    

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, зростання тарифів обумовлене підвищенням цін на електроенергію, яка необхідна для роботи ліфтів та освітлення столичних дворів і під’їздів.

«Зростає ціна електроенергії для експлуатації ліфтів, освітлення місць загального користування згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Цей факт безумовно вплине на збільшення вартості утримання будинків», — розповів він.

За словами начальника Управління розвитку ЖКГ КМДА Віри Радченко, ціни на електроенергію після Нового року виростуть на 60 копійок. Однак підвищення тарифів потрібно погоджувати з мешканцями багатоквартирних будинків мінімум за два тижні. А зробити це за тиждень до Нового року ніхто не встигне. Такі обставини, за її словами, можуть обернутися проблемами для киян.

«Є певна процедура, згідно з якою підвищення тарифу потрібно узгодити мінімум два тижні з мешканцями, потрібно проводити збори з мешканцями, щоб більше ніж 75% людей були згодні з підвищенням тарифу, але люди не погодяться. Якщо підняти тариф автоматично, то це незаконно, пояснювати людям немає часу, можна тільки в збиток собі працювати», — пояснила Радченко.

Зокрема, за припущенням чиновниці, проблеми можуть виникнути в будинках з приватними ЖЕКами.

«З приватними ЖЕКами будуть проблеми... Тобто кожен постачальник по обслуговуванню будинку буде зараз сам визначатися, чи готовий він зазнавати збитків або не готовий, тобто комунальні ЖЕКи, ОСББ та ЖБК швидше за все будуть працювати як і раніше, а за інформацією від ДТЕК, вже 37 приватних ЖЕКів написали офіційне звернення до компаній-постачальників із проханням відключити ці послуги по Києву, щоб не зазнавати збитків», — розповіла Радченко.

Раніше повідомлялося, що Апеляційний суд визнав незаконним підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Після заступник голови КМДА Петро Пантелєєв заявив, що судові позови за тарифами — це спроба зруйнувати систему теплопостачання в Києві.