У столиці зросли тарифи на газ

З 1 листопада в Києві виросли ціни на газ для населення. Нові тарифи були опубліковані на офіційному сайті «Київгазу».

Ціни на газ зросли як для споживачів, у квартирах яких встановлені лічильники, так і для тих, у кого лічильників немає.

Так, якщо споживачі, в яких встановлені лічильники на газ, раніше платили 6,95 грн за кубічний метр, то з 1 листопада по 31 грудня 2018 будуть  платити 8,54 грн за кубічний метр.

Ціна для споживачів без газових лічильників відрізняються в залежності від наявності газового водонагрівача та гарячого водопостачання:

  • плита газова при наявності центрального гарячого водопостачання — 28,21 грн на місяць при нормі споживання 3,3 куб. метра;
  • плита газова при відсутності центрального гарячого водопостачання та газового нагрівача — 46,16 грн за місяць при нормі споживання 5,4 куб. метра;
  • плита газова і газовий нагрівач — 89,76 грн на місяць при нормі споживання 10,5 куб. метра;
  • індивідуальне опалення будинків в опалювальний період за 1 кв. метр — 94,04 грн за 11 куб. метрів.

Вказані тарифи розраховані на одну людину.

Відзначається, що під час відсутності централізованого гарячого водопостачання норма споживання газу встановлюється у розмірі 5,4 кубічних метри на людину. Якщо гаряче водопостачання відсутнє понад шість годин на добу в разі цілодобового водопостачання або понад 30% загального часу подачі води за добовим графіком, між теплопостачальною організацією та оператором газорозподільчої системи підписується двосторонній акт. Він є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання і газ. Іншими словами, споживачі не зобов’язані оплачувати газ за той час, коли не було централізованого гарячого водопостачання. Перерахунок за спожитий газ в період відсутності централізованого гарячого водопостачання буде відправлятися абонентам після закінчення півріччя.

Раніше в Києві пропонували ввести компенсацію за відсутність гарячої води та опалення.