У столиці може з’явитися пам’ятник відомому письменнику

У Києві планують встановити пам'ятник відомому письменнику Миколі Гоголю. Про це повідомляє сайт 44.ua з посиланням на першого заступника голови Департаменту містобудування та архітектури Олександр Яструбенко.

«До департаменту надходять звернення щодо встановлення пам’ятників М. Гоголю і художнику А. Вертинському в Подільському районі. Щодо пам’ятника Гоголю: на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини розглянуто і схвалено запропоновану ініціативу», — розповів чиновник.

Повідомляється, що пам'ятник Гоголю планують встановити у сквері на розі вулиць Почайнинської і Григорія Сковороди. Таким чином, скульптура письменника з'явиться біля 4-го корпусу Києво-Могилянської академії, поруч з бурсою, з якої вийшов Хома Брут, герой повісті «Вій».

Крім того, міська влада планує встановити пам'ятник донбаському поетові і диссиденту Василю Стусу. Скульптура має з'явитися на території скверу ім. Стуса, що на розі проспектів Палладіна та Перемоги. 

Наразі розробляються програма і умови для оголошення всеукраїнського конкурсу на кращу скульптурну композицію. Для реалізації даних ініціатив потрібно отримати погодження на місце, де будуть стояти пам'ятники, визначити замовника та джерело фінансування.

Нещодавно ми розповідали, що український «богатир» Василь Вірастюк став моделлю для створення скульптури Іллі Муромця.