У столичних водоймах заборонили ловити рибу
Фото: Сергій Доля

З 1 квітня по 9 червня у столиці забороняється риболовля у зв’язку з нерестовим періодом різних видів мешканців водойм. Про це повідомляє Асоціація рибалок України, передає "Вечірній Київ".

Так званий "сезон тиші" вводиться щорічно з метою забезпечення сприятливих умов для нересту та охорони водойм.

Під час нересту забороняється використовувати човни з двигунами, окрім охоронців водойм. Також всі ремонтні роботи біля водойм та видобуток будівельних матеріалів припиняються, унеможливлюється проведення змагань зі спортивної риболовлі та підводне полювання.

При цьому дозволяється аматорська ловля риби за межами природних нерестовищ однією вудкою з єдиним гачком або спінінгом за умови дотримання установлених норм: до 3 кг риби за добу на людину.

Слід зазначити, що за порушення "сезону тиші" передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  • За незначне порушення правил рибальства – попередження або штраф у розмірі 34-510 гривень.
  • За грубе порушення передбачений штраф у розмірі 340-850 гривень з конфіскацією знарядь браконьєрства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин).
  • Залежно від ступеня завданих збитків за грубі порушення можна отримати штраф у розмірі 3400-6800 гривень або позбавлення волі на строк до 3 років.

Окрім того, за кожну виловлену рибу можна заплатити ще чималу суму, а саме (в гривнях): судак – 510, сом – 425, щука – 340, короп – 306, білий амур та товстолобик – 255, синець – 85, карась та окунь – 17, лящ – 170, линь – 119, краснопірка – 68, подуст – 34.

В Асоціації риболовів України закликають бути відповідальними, а у випадку браконьєрства телефонувати на гарячу лінію за номером 0-800-50-52-50.

Нагадаємо, що в столичному озері масово гине риба і тварини.