У столичних кінотеатрах безкоштовно покажуть литовське кіно

З 11 по 14 квітня в столичних кінотеатрах «Ліра» та «Дніпро» відбудуться Дні литовського кіно. Про це повідомляє «Вечірній Київ».

Відкриє фестиваль документальний фільм Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс» про життя в Маріуполі в умовах кризи. Також в програмі будуть представлені стрічки «Диво» Еґлє Вертелітє спільного виробництва Польщі, Литви та Болгарії, «Праліс» — авторський фільм про природу біолога-документаліста Міндауґаса Сурвіли, зйомкам якого режисер присвятив 12 років.

Глядачі зможуть побачити й фільми литовської кінокласики: «Почуття» Альмантаса Грікявічюса за сценарієм Вітаутаса Жалакявічюса та культовий мюзикл «Чортова наречена» Арунаса Жебрюнаса, у якому поряд із Регімантасом Адомайтісом виступив славетний український актор Василь Симчич.

На маленьких глядачів чекає програма дитячої анімації, яку будуть демонструвати в рамках фестивалю «Крила» в кінотеатрі «Дніпро».

Фільми будуть показані мовою оригіналу з українськими субтитрами. Під час фестивалю Дні литовського кіно глядачі зможуть поспілкуватися з організаторами та представниками литовської кіноіндустрії.

Дні литовського кіно проходитимуть з 11 по 14 квітня в кінотеатрах «Ліра» (вул. Велика Житомирська, 40) і «Дніпро» (пр. Гагаріна, 7). Вхід на всі сеанси вільний.

Раніше повідомлялося, що в Києві проходить XVI Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA.