У США визнали Голодомор геноцидом українського народу

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляється на сторінці посольства України в США у Facebook.

Члени Сенату одноголосно прийняли резолюцію про визнання Голодомору геноцидом, який усвідомлено проводила радянська влада під керівництвом Йосипа Сталіна.

«До постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців". Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу», — йдеться в повідомленні посольства.

Також у резолюції висловлюються співчуття жертвам Голодомору, тим, хто його пережив та їхнім родинам. Крім того у тексті документу міститься заклик до розповсюдження інформації про Голодомор задля підвищення обізнаності у світі щодо штучної природи цієї трагедії.

Проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання.

Раніше повідомлялося, що в Києві пройшла міжнародна акція присвячена Голодомору.