У ресторанах "МакДональдз" з’явилось меню шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору
Фото: меню шрифтом Брайля

Відтепер у кожному ресторані мережі "МакДональдз" в Україні є меню, надруковане шрифтом Брайля. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Завдяки цій ініціативі відвідування закладів стане більш комфортним для людей з порушеннями зору, які тепер можуть самостійно ознайомитися з меню і замовити улюблені страви.

Ініціативу з впровадження меню для незрячих людей компанія "МакДональдз" реалізувала у співпраці з Українським товариством сліпих (УТОС), яке допомогло повністю адаптувати та виготовити основне меню закладів мовою Брайля.

"В Україні сьогодні близько 80 тис. незрячих людей, а підлаштованих під їхні потреби ресторанів і кафе поки обмаль. До сьогодні меню шрифтом Брайля у нас замовляли окремі заклади в одному екземплярі. "МакДональдз" став першим мережевим закладом громадського харчування в Україні, який виготовив таке меню для своїх ресторанів. Ми радіємо, що для людей з вадами зору з’являється більше місць, де вони можуть комфортно провести зустріч або перекусити, маючи уявлення про всі страви, без потреби розпитувати людей у черзі", – розказав директор будинку звукозапису та друку УТОС Степан Філіп.

Як повідомляють у компанії, рішення про впровадження меню шрифтом Брайля було прийнято у відповідь на запит від одного з відвідувачів. 

"Ми вдячні, що гість звернув нашу увагу на те, як можна вдосконалити обслуговування в наших закладах. В цінностях компанії – створювати рівні можливості для всіх. Тому сьогодні ми з радістю запроваджуємо проект, який допоможе людям з порушенням зору самостійно зробити замовлення та почуватися комфортніше в "МакДональдз", – зазначив генеральний директор компанії "МакДональдз" в Україні Гжегож Хмелярський.

До речі, меню шрифтом Брайля не єдиний прояв соціально відповідальної позиції "МакДональдз", адже більшість закладів мережі облаштовані з урахуванням потреб людей з інвалідністю (перш за все на візках): там за можливості встановлені зручні пандуси і передбачені інші умови.