У Раді посилили покарання за авто на єврономерах

Нородні депутати підтримали законопроект, який посилює покарання для власників авто на єврономерах. Про це повідомляє «Українська Правда».

Законопроект вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення на митну територію України. Відтепер нерезидент зможе ввести на територію країни в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.

Ввезення наступних авто передбачає наявність фінансової гарантії, яку може надати фінансова установа. Надавач гарантії візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено вчасно.

У той же час, особа яка ввезла на територію країни авто не зможе розукомплектовувати його або передати транспорт у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Крім того, Рада заборонила використовувати авто на єврономерах у підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. 

Для порушників передбачено штраф у 34 тисячі грн. За прийняття законопроекту проголосували 245 нардепів.

Якщо дозволений строк перебування авто на території країни сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити про правопорушення інші органи. Також поліція зможе перевіряти особу водія на відповідність особі, яка його ввезла.

Протокол про порушення, може бути складений митником за відсутності порушника, і вручений йому під час виїзду з України.

Нагадаємо, що сьогодні Рада також спростила умови розмитнення авто на європейських номерах.