У неплатників аліментів будуть відбирати водійські права

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання. Про це повідомляє «Ліга» з посиланням на прес-службу президента.

Згідно з внесеними змінами, особи, у яких борг по аліментам перевищує суму відповідних платежів за півроку, не зможуть виїжджати за кордон, тимчасово втратять водійські права, а також тимчасово не матимуть права користуватися вогнепальною мисливською і пневматичною зброєю.

Також для боржників передбачене нове адміністративне покарання — суспільно корисні роботи. Вид робіт, які повинен буде виконати порушник, буде призначатися відповідним органом самоврядування.

Підписані президентом зміни внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу, Цивільного процесуального кодексу України та низки законів, зокрема в закон про дорожній рух, про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну та ін.

На думку законодавців, ці зміни дозволять зменшити заборгованість по сплаті аліментів та забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Раніше повідомлялося, що на вулицях Одеси Дід Мороз в окулярах роздавав дітям подарунки.