В МОЗ розповіли українцям, як уберегтися від грипу

Незважаючи на те, що зараз в Україні спостерігається досить низька активність грипу, українцям радять заздалегідь вжити заходів для того, щоб зберегти своє здоров’я.

Про те, що саме потрібно робити, аби не підхопити грип, розповіли в прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

Перш за все українцям наполегливо радять вакцинуватися. Зробити щеплення від грипу можна в будь-який час. Це значно зменшить ризик захворіти на грип та отримати серйозні ускладнення. Також щоб знизити ризик зараження, необхідно:

  • обмежити перебування в місцях великого скупчення людей;
  • прикривати ніс та рот при чханні або кашлі одноразовою серветкою, яку слід викинути відразу ж після використання;
  • при зустрічі з людьми з ознаками грипу триматися від них на відстані не менше двох метрів;
  • часто провітрювати приміщення;
  • харчуватися повноцінно, висипатися, уникати перевтоми;
  • не торкатися носу, очей та роту немитими руками;
  • дотримуватися правил особистої гігієни, часто мити руки з милом;
  • уникати обіймів, поцілунків, рукостискань.

Найбільш небезпечним грип є для дітей до 5 років (особливо для дітей до 2 років), людей від 65 років, вагітних жінок, хворих на діабет, хворих на хронічні захворювання легенів, людей із зайвою вагою, хворих на хронічні серцево-судинні захворювання та інші хронічні захворювання. Також в групі ризику знаходяться медики, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту та всі, хто працює в багатолюдних місцях.

Симптомами грипу є різке підвищення температури тіла (понад 38 градусів) без будь-яких супутніх симптомів, головний біль, біль у м’язах та горлі, кашель, нежить, закладеність носа, блювання та пронос.

При перших проявах симптомів слід негайно звернутися до лікаря — лікування в перші дві доби з моменту прояву симптомів є найбільш ефективним. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Це може погіршити стан хворого.

Раніше в МОЗ розповіли про протипоказання до вакцини від кору.