У КМДА пояснили, чому збираються підвищити вартість проїзду в транспорті

В КМДА перелічили причини підвищення вартості проїзду в столичному громадському транспорті, яке може відбутися вже влітку цього року. Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«З моменту останнього підвищення тарифів на проїзд значно зросла вартість дизельного палива (з 19,44 до 24,06 гривні за літр), електроенергії (з 1,98 до 2,29 гривні за кВт/год), основних матеріалів, запчастин і комплектуючих. Крім того, сьогодні у комунальних підприємствах відкриті понад півтисячі вакансій водіїв. У них немає мотивації працювати на громадському транспорті», — пояснив Микола Поворозник.

За його словами, якщо така тенденція збережеться, то через деякий час за кермо громадського транспорту просто не буде кому сідати. Тому зарплату водіям необхідно підвищувати, а для цього потрібні гроші.

До того ж через борги «Київпастрансу» грошей на ремонт та закупівлю рухомого складу не вистачає. Більша частина рухомого складу підприємства не оновлювалася протягом 20-40 років, тож їздити в такому застарілому транспорті може бути просто небезпечно. Заміни вимагають 320 автобусів, 322 тролейбуси та 215 трамваїв. Також оновлення або заміни потребує частина ескалаторів в метро та інші системи підземки.

«Щоб транспортні підприємства Києва працювали, ми дотуємо з бюджету міста 1,8 мільярда гривень щорічно. Ці кошти необхідні для оновлення рухомого складу, будівництва нових станцій метро, на заміну ескалаторів, термін експлуатації яких закінчується, підвищення заробітної плати водіям. Також в рамках будівництва та запуску двох станцій метрополітену на Виноградар заплановано придбати 40 вагонів метро для забезпечення графіка руху на Сирецько-Печерській лінії. І на це потрібні гроші», — наголосив Микола Поворозник.

Він розповів про плани розвитку транспортної інфраструктури міста. Це впровадження електронного квитка та електронної системи обліку пасажиропотоку, встановлення засобів обліку палива та електроенергії в транспорті, обладнання нових сучасних зупинкових комплексів з електронними табло тощо.

Також Поворозник додав, що безкоштовний проїзд у транспорті для пільговиків буде збережений.

Раніше ми розповідали про те, коли і наскільки має подорожчати проїзд в громадському транспорті.