У КМДА пояснили, чому Хрещатик перетворився на річку

Вулиця Хрещатик під час нічної зливи опинилася під водою через те, що зливоприймальні решітки були забиті листям та сміттям. Про це під час брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За словами чиновника, він ще ніколи не бачив таких наслідків негоди на головній вулиці Києва, як після цього нічного дощу. Зокрема, можна було побачити 10-сантиметровий шар мулу з обох сторін вулиці.

Фактично мул разом з гілками та листям, що попадали з дерев, заблокували зливоприймальні решітки, через що дощова вода не зливалася до каналізації та затопила вулицю. Проте, за його словами, наслідки негоди швидко ліквідували.

«Хрещатик мав серйозні підтоплення. Але, знову ж таки, тут вже оперативна реакція автодору дала змогу нам швидко впоратися з такою ситуацією», — розповів Пантелеєв.

За словами генерального директора «Київавтодору» Олександра Густєлєва, на певних ділянках вулиці вода піднялася на 20 см над асфальтом. Можна було побачити, як по цій «річці» плавають не лише гілки з листям, але й мотлох та інші речі.

Загалом від нічної негоди найбільше постраждали Печерський, Шевченківський, Дніпровський і частина Деснянського району. Знову були проблеми з відкачуванням води в районі станції метро «Дорогожичі»: потужності насосів не вистачило, щоб забрати увесь потік води. Потужний вітер повалив близько 200 дерев та 5 стовпів лінії електропередачі.

Серйозних пошкоджень зазнали покрівлі та фасади п’яти будинків. Найбільші наслідки — у будівлі колишнього Центрального гастроному на перетині Хрещатика та вулиці Богдана Хмельницького, що і так перебуває в аварійному стані.

Фото: «Інформатор».

Нагадаємо, що останнього разу Київ сильно постраждав від негоди наприкінці липня. Тоді вулиці та машини опинилися під водою, а на Дорогожичах затопило транспортну розв’язку.