У КМДА підписали Меморандум про співпрацю в рамках пілотного проекту "Сталість ВІЛ-послуг"

Заступник голови КМДА Микола Поворозник підписав Меморандум про співпрацю в рамках пілотного проекту "Сталість ВІЛ-послуг" із побудови стійкої моделі надання послуг представникам ключових груп населення з підвищеним ризиком зараження ВІЛ і людям, які живуть із ВІЛ, у Дарницькому та Шевченківському районах м. Києва.

"8 грудня 2016 року Київська міська рада затвердила Міську цільову програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки. Прийнята програма є важливим стратегічним документом, що визначає регіональну політику в сфері ВІЛ/СНІДу на найближчі 5 років у частині поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики ВІЛ-інфекції, а також забезпечення якісної і доступної медицини людям, які живуть із ВІЛ/СНІДом. Програма розроблена відповідно до міжнародних вимог у рамках реалізації глобальної ініціативи "Стратегія Фаст Трек у великих містах". Це означає, що до 2021 року 90% людей, які живуть із ВІЛ, будуть знати про свій ВІЛ-статус і отримуватимуть ефективне антиретровірусне лікування. На реалізацію заходів програми у 2017 році передбачене фінансування з міського бюджету в розмірі понад 41 млн грн. Окрім того, очікується надходження суттєвої технічної допомоги від великих міжнародних донорських організацій. За кошти бюджету м. Києва передбачається суттєве збільшення охоплення населення тестуванням на ВІЛ-інфекцію, розвиток людських ресурсів, забезпечення доступу до якісних медичних послуг для людей, які живуть із ВІЛ", — розповів Микола Поворозник.

За його словами, задля досягнення цілей програми та ефективного використання всіх наявних ресурсів має бути налагоджена чітка координація діяльності всіх співвиконавців і зацікавлених організацій, насамперед громадських об’єднань.

"Людські та фінансові ресурси найпотужніших організацій, таких як "100 відсотків життя. Київський регіон", відіграють сьогодні найважливішу роль у подоланні епідемії. Ефективність і стабільність їхньої роботи підтверджена результатами багаторічної співпраці. Сьогодні ця організація робить черговий крок назустріч громаді міста з ініціативою в рамках реалізації проекту USAID "Реформа ВІЛ-послуг у дії". Підписання меморандуму про співпрацю є свідченням готовності влади й надалі підтримувати громадський рух на шляху подолання епідемії СНІДу", — резюмував заступник голови КМДА.

Нагадаємо, проект вже діє в Оболонському та Подільському районах, планується підписати угоду з Солом'янським районом столиці.