У Кличка зменшили боргове навантаження столиці на 5 млрд грн

Київрада зменшила боргове навантаження на бюджет столиці, затвердивши попередні умови щодо переведення місцевого боргу по єврооблігаціях до державного. Відповідна ініціатива про внесення змін у рішення від 8.10.2015 № 102/2005 «Про деякі питання обслуговування та погашення у 2015 році боргових зобов'язань міста Києва» була підтримана міськими депутатами сьогодні на пленарному засіданні Київради.

«Керуючись виключно інтересами столичної громади, киян, ми домовилися з українським урядом, Міністерством фінансів про наступну відкриту пропозицію кредиторам: у рамках боргової операції Міністерство фінансів України планує перевести зовнішній борг Києва до державного боргу. Тобто, йдеться про зменшення боргового навантаження на бюджет столиці (на 25 відсотків)», – зазначив міський голова Віталій Кличко перед голосуванням.
Мер Києва наголосив, що ухвалення цього рішення дасть можливість зняти фінансове навантаження на Київ на суму в розмірі 5 млрд грн.

Згідно з ухваленими змінами, прийняте 8 жовтня рішення доповнюється додатковим пунктом, який регламентує попередні умови переведення місцевого боргу за місцевими зовнішніми запозиченнями 2005-го та 2011-го років до державного боргу. По-перше, в ході переведення місцевого боргу до державного змінюються строки погашення облігацій — строком погашення євробондів-2005 пропонується визначити 2019 рік, а євробондів-2011 — 2020 рік (в 2005 році були розміщені єврооблігації на 250 млн доларів з терміном обігу до 6 листопада 2015 року під 8% річних, а в 2011 році - на 300 млн доларів з терміном обігу до 11 липня 2016 під 9,375% річних); по-друге, нові облігації повинні розподілятися між держателями, які візьмуть участь у борговій операції м. Києва, після списання 25% існуючих облігацій, а нараховані відсотки будуть капіталізовані та додані до нових облігацій; по-третє, річний відсоток за новими облігаціями знижується і встановлюється на рівні 7,75%.

Віталій Кличко підкреслив, що мораторій на виплату боргу, рішення про який Київрада ухвалила 8 жовтня, не скасовується. І діятиме до повної домовленості з кредиторами.

«Рішення про мораторій продовжує діяти, ми лише вносимо умови, які були погоджені з кредиторами. Ключові тези цього рішення — переведення місцевого боргу до державного, списання 25% - це економія 202 млн доларів, та зниження річного відсотку до 7,75%. Проект рішення був одностайно підтриманий бюджетною комісією», - пояснив співголова фракції “УДАР-Солідарність” і голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Валютою нових облігацій є долар США. Умовна сума державних деривативів, наданих держателям нових облігацій, відповідатиме сумі списання основної суми існуючих облігацій.