У киян є місяць, щоб проголосувати за громадські проекти
Фото: общественные проекты (adm.dniprorada.gov.ua)

6 липня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати подовжили термін попереднього голосування за проекти громадського бюджету до 30 днів. 

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Наразі, усі проекти після реєстрації повинні набрати певну кількість голосів та пройти перевірку, аби потрапити у фінальну таблицю голосування. Так, малі проекти, вартістю до 400 тисяч, мають отримати 50 голосів. Великі, вартістю до 2 мільйонів, – 200 голосів. На попереднє голосування раніше відводилося 20 днів.

Проте депутати Київради вирішили цей термін подовжити.

"У зв’язку з кібератакою віруса-шифрувальника Petya Ransomware, який призвів до ураження та виходу з ладу інформаційних ресурсів та комп’ютерної техніки деяких органів державної влади, комерційних підприємств та банківських установ, виникли проблеми з попереднім збором електронних голосів підтримки за подані громадські проекти. Приміром, сьогодні не працює електронний підпис, картка киянина, а без цих інструментів містяни не можуть віддати свій голос за вподобану ініціативу", – наголосила суб’єкт подання даного рішення, депутат Київради Лариса Дегтярьова.

Київрада подовжила попереднє голосування за громадські проекти ще на 10 днів з моменту їхньої реєстрації, аби кияни мали можливість визначити справді життєздатні проекти, які можуть бути реалізовані — наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Рішення підтримали 83 депутати.

Остаточне голосування за подані проекти громадського бюджету розпочнеться в кінці вересня цього року.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко закликав Київраду ухвалити зміни до Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.